O nás

Český jóga sport šampionát

Dne 16.června 2018 pořádá Český sportovní klub jógy společně s Bikram Yoga Prague, s. r. o. další jóga sport šampionát. Letos výjimečně tato jediná jógová soutěž proběhne v komorním pojetí studia, kdy 7 předešlých ročníků mohli shlédnout návštěvníci obchodního centra Arkády Pankrác.
Hlavní myšlenkou jógových šampionátů je snaha kvalifikovat jógu jako samostatnou sportovní olympijskou disciplínu bez ohledu na druh či filozofické zaměření jógy.

glo-345

Pořádáním šampionátu na veřejném místě se snažíme především inspirovat a motivovat širokou veřejnost k praktikování jógy, představit s ní související životní styl a zdravotní benefity. Tento poněkud kontroverzní krok vzbudil obrovský zájem nejen u lidí, kteří jógu doposud ještě necvičili, ale především zaujal řadu médií.

Cílem organizování jóga šampionátů na veřejném místě, jak je tomu už stovky let v Indii, je propagovat jógu jako sportovní disciplínu, a nikoliv duchovní záležitost jen pro osvícené a jógově vzdělané jedince. Zařazení jógy do kategorie sportu výrazně ovlivní pohled široké veřejnosti jak na jógu jako takovou, tak na sport samotný. Fyzické a mentální přínosy jógy se stanou známé a populární pro děti, teenagery, ale i dospělé a seniory. Snaha je podpořit lidi, kteří jógu už cvičí, aby skrze trénink a neustálé prohlubování jejich schopností, stejně jako tomu je ve sportu, inspirovali k cvičení další, což výrazně zkvalitní životní styl a zdraví populace.